Hubnutí do plavek podle východu i západu

Hubnutí do plavek podle východu i západu

Kategorie:

Úroveň:

Všechny úrovně

Zakončení testem:

Ne

Certifikát:

Ne

Online podpora:

Ano

Doba trvání v týdnech:

52

Chtěli byste zhubnout? Pojďte využít toho nejlepšího z východu i západu. Dosáhnete pochopení, trvalé udržitelnosti a zdravého hubnutí. Zkuste to tentokrát jinak!


Záznam webináře Hubnutí podle východu i západu z 22.4.2022

Pozor – struktura kurzu se trošku změnila, aby bylo možné naskočit kdykoli. Nyní se tedy můžete přidat, kdykoli se vám to hodí a společně si projdeme celou úvodní 8-mi týdenní cestu!


Zdá se vám, že všichni kolem jsou hubenější než vy?

Že si nemůžete obléct sukni, šaty, kraťasy, nedej bože plavky?

Že vám je všechno malé a nic vám nesluší?

Cítíte na sobě posměšné pohledy okolí?

Už vám lezou krkem rádoby vtipné poznámky na vaši adresu?

Nebaví vás pokaždé vtipkovat o vaší váze?

Nebo jen máte pocit, že to není úplně ono? Že by vám bylo líp bez pár kilo nebo centimetrů?

Velmi dobře chápu, že žít v takových pocitech je dost nepříjemné. Proto nabízím pomoc.

Dobrá zpráva ale je, že ať je na tom vaše postava ve skutečnosti jakkoli, dá se s tím něco dělat! S mou pomocí je to ve vašich rukou a každý z vás může ve svém nastavení i postavě udělat velikou změnu.

Ve 2 společných měsících vás vše naučím tak, abyste nastartovali vaši změnu, shodili první kila nebo centimetry a získali znalosti a návyky, díky kterým budete dlouhodobě zdraví, štíhlí a fit.

Ano, 2.5.-24.6.2022 udělám změnu ve svém životě. Jdu do toho!

Váš život zase může být pohodový, radostný, můžete se cítit štíhlí, přitažliví a fit. Všechno je možné, stačí jen, aby se člověk rozhodnul, že to chce. A začal činit malé kroky tímto směrem.

Vaše oblečení vám může zase sedět, můžete se vrátit k velikostem, které postupně opouštíte. Můžete jít na pláž s dobrým pocitem nebo vyrazit do práce v tom, co jste si mysleli, že si nemůžete dovolit.

To vše jde i bez trápení. Jde to nastavit tak přirozeně, že se můžete najíst dosyta, dát si dobré a chutné jídlo a přitom postavu udržovat nebo hubnout. Dlouhodobě. Tak, aby se to stalo vaší přirozeností.

Rozhodněte se kvůli sobě. Uděláte něco pro sebe, ale nejspíš zjistíte, že to ocení i vaše okolí a partner. Pojďte se sami sobě znovu – nebo poprvé – líbit:).


V tomto kurzu vás naučím:

 • jak efektivně zhubnout, když už jste přibrali
 • jak si váhu udržovat dlouhodobě tak, aby to nebylo trápení, ale životní styl, který vám vyhovuje
 • jak si hubnutí vychutnat a mít z něj radost
 • jak se zbavit chutí na vše možné
 • na co má smysl si dávat pozor a na co ne
 • co je zrovna pro vás a váš typ důležité
 • jak si vybírat, nakupovat a případně i vařit jídlo, po kterém vám bude dobře a u kterého se nebudete bát přibírání
 • vytvoříte si návyky, které vám pomohou dále hubnout a váhu nebo objem udržovat
 • které potraviny a jídla jsou vhodné a budou prospívat vašemu zdraví a linii a které ne a proč
 • které pohybové aktivity jsou pro vás vhodné a které spíš ne
 • zvědomit si, proč jste přibrali a proč se vám nedaří váhu udržovat
 • jak se ženské tělo mění v průběhu menstruačního cyklu vzhledem k váze, chutím a tomu, jak se v těle cítíme
 • jak dělat změny ve svém životě efektivně a udržet je trvale

A proč? Abyste si zase mohli užívat života a cítit se dobře.


Proč tento kurz dělám?

Protože ve své, už více jak dvanáctileté, terapeutické praxi jsem se často setkávala s případy, kdy ženy chtěly hubnout a i s podporou nutričního terapeuta a dodržováním všech západních pravidel hubnutí se jim to nedařilo. Buď stagnovaly nebo dokonce ještě lehce přibíraly.

Tyto ženy z hlediska tradiční čínské medicíny obvykle byly „jasné slezinové typy“ – unavené, měkké, s chutěmi na sladké, se spoustou starostí o rodinu a děti a často i s různými formami zadržování vody.  Pro tyto typy z hlediska tradiční čínské medicíny není západní strava doporučovaná na hubnutí vůbec vhodná. Často to je totiž velké množství syrového ovoce a zeleniny a mléčných výrobků – což jsou přesně potraviny, které tyto příznaky ještě zhoršují. Obzvlášť, pokud se konzumují studené přímo z ledničky.

Online kurz jsem vytvořila proto, že takových žen je velmi mnoho, potkat se se všemi a pomáhat jim osobně není možné a není to ani třeba – touto formou se dozví vše důležité a mohou to zvládnout samy.


Co v kurzu tedy přesně najdete?

Tento kurz jsem pro vás připravila já, MUDr. Petra Uríková ve spolupráci s Bc. Michaelou Ožanovou, absolventkou oboru Nutriční terapeut (Lékařská fakulta Masarykovy univerzity).

Najdete v něm přehledný soupis pravidel, která v současnosti západní medicína (neboli medicína založená na důkazech, EBM) považuje za zásadní pro hubnutí a zároveň pravidla a metody, které pro hubnutí používá tradiční čínská medicína.

Zlatým hřebem je návod na kombinaci obou dvou přístupů.

V 8-mi týdenním živém provázení vás vše postupně naučím.

Hned na začátku dostanete 4 varianty kompletních denních jídelníčků okomentovány z hlediska západního i východního. Překvapením pro vás možná bude, že to, co z hlediska západního vypadá jako naprosto správný jídelníček, z hlediska východního je jídelníčkem často naprosto nevhodným.

To mě opravdu zajímá

V západní části se dozvíte:

 • co je to energetická bilance – neboli jaký má být příjem a výdej, jak dosáhnout ideálního poměru
 • kolik energie obsahují různé typy potravin – ze kterých nejrychleji přiberete a které jsou naopak vhodné pro hubnutí
 • co jsou to sacharidy, tuky, bílkoviny a jaké byste mezi nimi měli dodržovat poměry
 • jaké další živiny jsou v potravě důležité a jak je můžeme doplnit
 • co je to zdravá 13
 • praktické rady co vynechat a co zařadit při vaření a přípravě jídla
 • návrh 4 kompletních denních jídelníčků (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře) – každý z nich doplněn o přesné výpočty živin a poměrů, o komentář od MUDr. Uríkové i Bc. Ožanové a o návrhy dalších variant každého denního jídla
 • materiály ke stažení – tabulky: glykemický index potravin, kalorické hodnoty základních potravin, výpočty 4 jídelníčků uvedených v kurzu, pracovní materiály ke kurzu

Ve východní části se dozvíte:

Stravování podle pravidel čínské medicíny:

Naučíte se, jak sestavit jídelníček podle tradiční čínské medicíny, na co si dávat pozor a co naopak zařadit. Dozvíte se, proč nehubnete nebo naopak ještě přibíráte, když se snažíte jíst hodně mléčných výrobků a čerstvého ovoce a zeleniny. Zjistíte, že není vhodné jíst celý rok to stejné.

Fytoterapie:

Doporučení bylinných preparátů, které jsou vhodné k doplnění hubnutí. Vysvětlení, který preparát je pro koho vhodný a obvykle i jak dlouho jej užívat. 

Moxování:

Nahřívání akupunkturních bodů, které pomáhá odstranit nadbytečnou vodu z těla, zmenšit otoky, doplnit energii, zlepšit trávení a mnoho jiného. A navíc je velmi příjemné. Naučíte se, jak jej používat a které body budou pro Vás nejvhodnější.

Baňkování:

Přikládání baněk. Baňkováním můžete dosáhnout podobných účinků jako moxováním a můžete je použít u těch jedinců, u kterých moxa není vhodná. Stačí si vybrat, která metoda se Vám bude víc líbit. Krátkou ukázku, ve které uvidíte, jak se provádí bańkování, najdete zdarma zde).

Aurikuloterapie:

Sami si můžete ošetřit body na hubnutí na Vašem ušním boltci. Naučíte se, které to jsou, jak je najdete a jak je ošetříte. Není to nic složitého. Stačí nalepit minimagnetky na náplasti (najdete v eshopu) a chutě na všechno možné a „žravost“ postupně mizí. Zvládnete to sami.

K tomu všemu na závěr 4 varianty denních jídelníčků – snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře. 4x jinak. U každého z těchto jídelníčků najdete vysvětlení, kdy a proč tyto potraviny jíst a navíc návrh několika variant, jak můžete jednotlivá jídla obměňovat.


To vše dostanete v podobě online kurzu, který je velmi komplexní. Obsahuje texty doplněné o řadu krátkých videí, ve kterých vysvětlím, rozvedu a doplním to podstatné. Tento online kurz najdete na webu stále a je pro Vás otevřen po dobu jednoho roku od prvního přihlášení. Můžete jej procházet okamžitě po zakoupení Hubnutí do plavek podle východu i západu.


V Hubnutí do plavek ale získáte i živé provázení a spoustu bonusů:

Shrnutí – co vše dostanete?

roční přístup k online kurzu Hubnutí podle východu a západu včetně motivační sekce

✅ materiály ke stažení z tohoto kurzu – text kurzu, pracovní listy, východní i západní tabulky, které se mohou hodit, 4 vzorové denní jídelníčky + jejich varianty a komentáře z hlediska západního a východního – pro koho vhodné jsou, pro koho ne a jak vše zkombinovat dohromady

✅ 8-týdenní živé provázení ve facebookové skupině:

➡️ každý týden krátká výuková videa na jednotlivá témata nutná k hubnutí + zadání úkolů na daný týden

➡️ sdílení a podporu ode mě i ostatních účastníků

➡️ tipy na jídla, vaření, suroviny, recepty, nákupní seznamy i pohybové aktivity

➡️ postupné tvoření návyků spojených s hubnutím

➡️ živá vysílání minimálně 1-2x týdně, ve kterých okomentuji vaše příspěvky ze skupiny, odpovím na otázky, pochválím nebo opravím vaše jídla a aktivity, dovysvětlím, co bude třeba

➡️ bonusová videa každý týden – na témata příčin vašeho přibírání, záměru k hubnutí, ženskosti, vhodných aktivit pro různé typy žen, menstruačního cyklu a mnoho dalšího

➡️ bonusová vysílání Romany Farne a Mgr. Daniely Pilařové pro další podporu vašeho hubnutí

BONUSY:

 1. Moje živá podpora ve skupině a živá vysílání kdykoli bude třeba po dobu 8 týdnů

 2. Každý týden bonusová vysílání na ženská, sebepoznávací a seberozvojová témata související s hubnutím

 3. Vysílání Romany Farne – konstituční typy a vhodné hubnutí pro každý z nich, další podpora hubnutí pomocí ajurvédy

 4. Vysílání Mgr. Daniely Pilařové – naše a medicinální houby pro podporu hubnutí

 5. Slevy na kuchařky 5 prvků – Dřevěná (jarní) kuchařka, Ohňová (letní) kuchařka, Kuchařka Země – ve kterých můžete získat další inspiraci pro vaše vaření a spoustu informací navíc. Sleva 100Kč na každou z nich

 6. Motivační sekce – jak zavést do svého života změny a jak je udržet.

TO JE SKVĚLÉ! JDU DO TOHO!

Proč bych vás hubnutí měla učit zrovna já?

 • o stravování a udržování váhy pomocí stravy se zajímám asi od 15 let
 • vše jsem vyzkoušela na sobě
 • pomocí stravování podle tradiční čínské medicíny jsem si upravila váhu, vyřešila všechny zdravotní potíže a váhu si už roky udržuji
 • i po 3 dětech jsem štíhlá, aniž bych pravidelně cvičila nebo sportovala – a nebylo to tak vždy
 • mohu jíst co a chci a kolik chci – s tím, že si přirozeně vybírám převážně potraviny a jídla, která jsou pro mě vhodná, zároveň mi chutnají a mám je ráda – a vím, že mohu někdy „zhřešit“ a dovolím si to bez výčitek
 • váhu si aktivně udržuji už roky, aniž bych se cítila jakkoli omezená a držela speciální diety
 • mám znalosti západní i východní medicíny
 • umím oba pohledy spojit dohromady a předat je dál
 • procesem hubnutí už jsem úspěšně provedla spoustu klientů

Budu na vás hodná. Budu vás vést, povzbuzovat, podporovat, co to jen půjde. Budu s vámi sdílet, co dělám já a jak mi to funguje.

Ale pozor, nebude to jen pohodička u kafíčka:).

Budu očekávat i vaši aktivitu. To, že vezmete svůj život do svých rukou a začnete ho pomalinku měnit.

Já vás povedu za ruku, malými krůčky, aby to moc nebolelo. Ale postupovat budete muset vy. Někdy se vám nebude chtít. Někdy budete mít pocit, že nemáte čas. Někdy půjdete i přes hranici své komfortní zóny. Ale to k tomu patří, tak člověk roste a dělá změny.

Nepůjde to tedy jen lusknutím prstu. Budete to muset udělat vy. Ale já vám pomohu v tom, aby to bylo co nejefektivnější, nejpříjemnější a nejpohodovější. Těším se na vás!

Budete se cítit dobře, krásně a zdravě – a přitom vám to půjde hravě.

Zbývá jen pustit se do toho a zkusit to tentokrát jinak, přirozeně.

Abyste mohli zjistit, jestli se vám prostředí kurzu bude líbit a jestli vám všechno funguje, jak má, otevřela jsem pro vás úvodní lekci zdarma. Dozvíte se v ní také, co vás v kurzu čeká. 


Dárky za včasný vstup:

Při vstupu do:

pátku 22.4.2022 23:59 – 30 min online konzultace se mnou zdarma

úterý 26.4.2022 23:59 – 2 online-kurzy každý v hodnotě 690Kč od lektorky Janky Uhrové – Jak jsem našla sama sebe – a sama shodila 60kg během 2 let + Jak získat zpět ztracené sebevědomí

čtvrtku 28.4.2022 23:59 – kurz Jak získat zpět ztracené sebevědomí od Janky Uhrové v hodnotě 690Kč


Další možnosti:
 1. Chcete hubnout, ale zvládnete to bez pomoci a živého provázení – bude vám stačit kurz Hubnutí podle východu i západu – kde se dozvíte všechny důležité zásady západní i východní, dostanete 4 vzorové jídelníčky s návrhy modifikací a můžete hned začít.
 2. Uvedené příznaky máte, západní pravidla znáte – pak vám bude stačit kurzu Hubnutí s pomocí metod tradiční čínské medicíny – dozvíte se příčiny Vašich potíží, naučíte se stravovat, ale u využívat bylinných preparátů a některých způsobů ošetření akupunkturních bodů – aby celý proces byl co nejefektivnější a nejrychlejší.
 3. Chcete jen číst, videa vás nezajímají – kurzy najdete i ve formě e-booků. Přijdete sice o některé informace, ale i tak se dozvíte opravdu hodně. Ebook Hubnutí s pomocí metod tradiční čínské medicíny. Ebook Hubnutí podle východu i západu.

Rozhovor o hubnutí s tradiční čínskou medicínou

Tento rozhovor byl natočen pro youtube kanál Přírodní lékárny. Jana Kubíčková, majitelka a provozovatelka prirodnilekarna.cz a zároveň terapeutka tradiční čínské medicíny mě v něm krátce zpovídá na téma hubnutí s pomocí metod tradiční čínské medicíny.

Lekce

Úvod

Úvod
Autoři
Materiály ke stažení

Hubnutí podle principů západní medicíny

Úvod
Příjem versus výdej
Příjem
Výdej
Hlavní zásady hubnutí dle západní medicíny
Rovnoměrné rozdělení a pravidelnost
Co sledovat při hubnutí?
Pitný režim
Vláknina
Shrnutí hubnutí dle západní medicíny

Hubnutí s pomocí metod tradiční čínské medicíny

Metody čínské medicíny pro hubnutí

Stravování podle principů tradiční čínské medicíny

Úvod
Tepelný účinek potravin
Stravování podle 5 prvků
Priorita – prvek Země
Nedostatek čchi Sleziny
Prázdnota jangu Sleziny
Příčiny a řešení obou stavů

Fytoterapie

Fytoterapie – Upozornění
Vlhkost
Stručný přehled

Baňkování

Co to je baňkování?
Baňkování – jaké body použít?

Moxování

Co je to moxování?
Moxování – jaké body použít?

Aurikuloterapie

Co je to aurikuloterapie?
Aurikuloterapie – jaké body použít?

Jídelníčky

Úvod – jídelníčky
Varianta 1
Varianta 2
Varianta 3
Varianta 4

Závěr

Shrnutí – západní a/nebo čínské hubnutí?
Rozloučení
Literatura a zdroje

BONUS: Motivační program

Kořen všech problémů
Proč změna?
Jak na ni?
První finta
Druhá finta
Třetí finta
Čtvrtá finta
Tady a teď
Problémy – jak na ně?
Desatero úspěšnosti
Bonus – literatura a zdroje

Pro koho je kurz určený

 • pro všechny, kteří chtějí zdravě hubnout – a „zdravě“ právě v mnoha případech neznamená to, co obecně doporučují západní nutriční terapeuté
 • pro ty, kteří se už rozhodli, že se sebou chtějí něco udělat, ale neví ještě jak
 • pro ty, kteří mají často příznaky jako únavu, chutě na sladké, řidší stolici, nadýmání, otoky a/nebo váčky pod očima – těm totiž jen západní hubnutí může uškodit nebo minimálně nepomůže
 • pro ty, kteří si chtějí nově dosaženou váhu udržet dlouhodobě
 • pro ty, kteří se při a po zhubnutí chtějí cítit ještě zdravější
 • pro ty, co chtějí zhubnout, ale nejde jim to
 • ro ty, kteří chtějí k hubnutí využít to nejlepší ze západní i východní medicíny
 • pro ty, kteří už zkoušeli západní diety, ale váha nešla dolů
 • pro ty, kteří po jogurtech a syrové zelenině mají dojem, že váží víc než po pořádném teplém jídle
 • pro ty, kdo se chtějí cítit štíhlí, zdraví a fit

Jak si pustit kurz?

Po zakoupení a zaplacení kurzu dostanete potvrzení o dokončení objednávky – tím je kurz objednán a můžete do něj vstoupit.

Kliknete na tlačítko Členská sekce (najdete jej na počítači v pravém horním rohu nebo na mobilu v menu). Vložíte přihlašovací údaje, které vám po zakoupení kurzu přišly do e-mailu a přihlásíte se. Rozkliknete sekci Zakoupené kurzy, kde najdete všechny vámi zakoupené kurzy a kliknete na kurz a/nebo Zobrazit.

Tím se vám otevře popis kurzu, sjedete až dolů na jeho konec a tam najdete osnovu, kde už máte otevřeny zámečky u aktuálně přístupných lekcí. Kliknete na lekci s otevřeným zámečkem a jste v kurzu.

Získejte přístup do kurzu okamžitě

Hubnutí do plavek podle východu i západu

3990 
Přidat do košíku

Odebírejte naše novinky