Kurz aurikuloterapie – živě 30.-31.10.2021

Na konci října se můžeme naživo potkat na mém dalším kurzu Aurikuloterapie. Uskuteční se 30.-31.10.2021 v Lukově v mé poradně (U Pivovaru 300, Lukov, 76317) – v sobotu od 9 do 17:30 a v neděli od 9 do 16:30. Kapacita kurzu je omezena.


Kurz, na kterém vás ve 2 dnech provedu tím nejdůležitějším v praktikování této metody.
Naučíte se prostřednictvím ušního boltce ovlivňovat celé tělo.
Projdeme trochu nutné teorie a k tomu přidáme několik praktických bloků, ve kterých se naučíte body na uchu správně hledat a ovlivňovat.—Aurikuloterapie je metoda ovlivňování bodů na ušním boltci, na němž se promítá celé lidské tělo. Tyto body můžeme využít jak léčebně, tak diagnosticky. Diagnostiku provádíme tlakem pomocí jednoduchého pátradla na předpokládané problémové body, vyvolaná bolest je signálem problému. Léčebně je pak možné body ovlivňovat akupresurou (nalepením semínek nebo magnetických kuliček na náplasti)), akupunkturou nebo laserem.Tato metoda svou jednoduchostí představuje unikátní možnost, jak zvládnout problémy našeho těla i pomoci našim blízkým.Je vhodná na doplnění běžné praxe lékařů, masérů i terapeutů nejenom tradiční čínské medicíny. Tím, že pracujeme pouze na ušním boltci, je metoda lehce přístupná i komukoliv bez medicínského vzdělání, je zde minimální riziko komplikací nebo neúspěchu a výhodou je možnost ovlivnění bodů bez nutnosti použití jehel neboli porušení integrity kůže.Metoda nachází využití u širokého spektra potíží od problémů jako je boj s nadváhou, alergie, odvykání kouření, stres až po bolesti zad, ovlivňování hladiny hormonů, nemoci dýchacích cest včetně běžných nachlazení, zažívacího traktu, urogenitálního systému (včetně možnosti terapie neplodnosti) i těžce řešitelných chronických bolestí.—

Obsah kurzu:

✅ trochu teorie nutné pro praktikování aurikuloterapie – kdy a jak je vhodné metodu použít
✅ mapa bodů na ušním boltci – jednotlivé orgánové systémy + speciální skupiny bodů (psychika, alergie, mistrovské body, aj.)
✅ diagnostika – vyhledávání bodů aneb jak se na uchu neztratit
✅ terapie – praktický nácvik ovlivňování akupunkturních bodů
✅ střídání teoretických a praktických bloků – v každém dni jsou obsaženy 2 praktické části, ve kterých budete hledat a ovlivňovat body

Tento víkend se budeme učit “francouzské” ucho – systém podle pana doktora Nogiera.


Cena kurzu: 3500Kč.

V ceně kurzu je zahrnuto: dvoudenní kurz – výuka, pokladové materiály na zápisky, krátká skripta, certifikát, vacarie, magnetky a jehličky pro potřeby kurzu, roční přístup do členské sekce s videy pro opakování lokalizace bodů.

Přihlásit se můžete zasláním mailu na adresu mudr.urikova@gmail.com. Čím dříve, tím lépe, vzhledem k omezené kapacitě.

Autor článku

Petra Uríková

Lektorka a terapeutka. Tradiční čínská medicína. Stravování dle tradiční čínské medicíny. Bachovy květy. SIAB. Jak si sám získat zdraví a udržet si ho.

Kontaktní informace

Odebírejte naše novinky