V září nám bude vládnout Kohout

Co to pro nás znamená?

Kohout je jinové zvíře, budeme se tedy potkávat s převahou jinových energií. V době vlády elementu Kovu to znamená zaměření na detail a propracovanost.
Titěrnosti a maličkosti naberou na důležitosti a co se do teď zdálo nicotné, bude mít
rozhodující vliv.

Září je čas, kdy by se všichni školou povinní a zainteresovaní měli zaměřit na pravidla a povinnosti, které jsou se  vzděláváním spojené. Čas elementu Kovu je doba, kdy se vše uzavírá a stahuje. To znamená, že také studenti i jejich učitelé by se měli vzdát prázdninových (jangových) nálad a vrátit se ke společné práci. Věřme, že nový školní rok bude více ve znamení pravidelné docházky do škol, jistých a stálých školních rozvrhů a klidnějších příprav na vyučování.

I pro ty, co nejsou školou povinní, platí, že s Kovem a s energiemi stahujícími se dovnitř dochází k většímu tlaku na pravidla, řády a dodržování úmluv a sjednaných smluv. V době elementu Kovu může nastat větší tlak na kontrolu. Co prošlo na jaře a v létě, kdy vládnou jangové energie, nemusí být tolerováno v době jinových energií a přísného Kovu


Podzim je doba zpracování a ukládání úrody.

Zdaleka se nemusí jednat o zemědělské plodiny. Úrodou může být zisk firmy, navýšení počtu klientů, ale také plnění našich osobních plánů. Tak jak dobrý pěstitel vytřídí špatné – shnilé nebo jinak poškozené kusy ovoce či zeleniny a zdravou část úrody dobře uskladní, tak dobré vedení firmy by mělo přemýšlet o tom, jak účelně naložit se zisky, jak dobře investovat, podnikatelé by měli přemýšlet, jak „opečovávat“ své stálé a věrné klienty.

Rovněž by měli být spravedlivě ohodnoceni ti zaměstnanci, díky kterým se firmám
dařilo. A pokud se dařilo i nám osobně, měli bychom si naše úspěchy uvědomit, „zažít“ a radovat se z nich. Ať už se jedná o firmu nebo jednotlivce, úspěch by se měl vždy řádně zviditelnit a oslavit. To je koneckonců i smysl všech starých zvyků oslavovat dožínky, pořádat jarmarky a posvícení. Sklizeň, uložení úrody, poděkování a odměny všeobecně přispívají k přípravě na pohodové přežití jinového období, které nás v podobě podzimu, zimy a studeného předjaří čekají.

Kohout má také rád, když vše ladí – s námi i na nás. Je to období, kdy nás povětrnostní podmínky přinutí změnit aktuální oblékání, ale třeba také účes, líčení a parfém tak, abychom kompenzovali ubývající teplé sluneční paprsky a byli chráněni před zimou a udrželi se v tepelném komfortu (kdo čte moje články pravidelně, už ví, že se jedná o první a druhé prostorové rozhraní).
Není tedy od věci v době Kohouta zrevidovat šatník a botník a vyloučit už nenošené a nepoužívané ošacení a botky či naopak doplnit chybějící výbavu pro nadcházející chladné dny. Kohouta můžeme využít k tomu, aby nám pomohl posoudit, co nám padne, co nám sluší a čeho se raději vyvarovat.

Ladit bychom ale také měli s naším interiérem a exteriérem.

S tím prvním si poradíme tak, že doplníme v interiéru předměty v teplejších barvách nebo
materiálech, ať jsou to červené svíčky, dekorace z plodů a květin teplých barev, dále měkké teplé tkaniny, například deky, polštáře, závěsy, záclony, přehozy. K pocitu útulného, teplého domova dobře poslouží i mísy s dozrávajícím ovocem či zeleninou, oříšky, jedlými semínky a jinými pamlsky. Musí být samozřejmě dovoleno vše ochutnávat.
Pokud byste chtěli ladit svůj interiér do barev elementu Kovu, můžete použít všechny odstíny fialové, barvy kovů a bílou barvu, ale nezapomeňte, že se jedná o barvy studené.

Nyní se dostáváme k našemu miniseriálu o jednotlivých prostorových rozhraních.
Posledně jsme si povídali o čtvrtém prostorovém rozhraní, které se týká bezprostřední blízkosti našeho vstupu do domu. Nyní se dostáváme k pátému, tedy předposlednímu prostorovému rozhraní.

Páté prostorové rozhraní – okolí našeho bydliště či pracoviště.

Páté prostorové rozhraní se týká okolí, kde bydlíme nebo kde sídlí naše firma nebo provozovna. Je to poslední rozhraní, o kterém můžeme říkat, že je to „naše“. Patří sem chodníky, ulice, ve které dům stojí, příjezdové komunikace, prostor, který bezprostředně patří k našemu plotu, parkoviště, dvory u činžovních domů, pozemek obecně, ale třeba také světové strany.

Vymezenost nebo omezenost tohoto prostoru koresponduje s volností a omezením, které v životě prožíváme a vnímáme.

I v tomto případě můžeme více či méně nastavit toto prostorové rozhraní tak, aby s námi ladilo.
Zahradu můžeme uzpůsobit našemu astrotypu, můžeme zvolit typ ochrany pozemku (plot, zídka) dle našich požadavků a potřeb. V činžovní nebo panelové zástavbě můžeme přispět k pořádku (nebo naopak nepořádku) u vstupu do domu, na chodníku nebo na cestách, kolem místa vyhrazeného pro odpadové kontejnery či popelnice, můžeme se starat o předzahrádky.

Ovšem do „našeho“ pátého prostorového rozhraní můžeme započítat i část obce nebo přilehlé ulice, na které vidíme z okna našeho bytu nebo domu. Můžeme si „přivlastnit“ i autobusovou zastávku či stanici metra nebo tramvaje.
Zpravidla jsou to ty „naše“ stanice, kde pravidelně nastupujeme a vystupujeme při cestě do práce nebo do školy. Mohou to být také trasy, kudy se pak pěšky dostáváme domů.

Zkrátka, správně vymezený pozemek nebo část vesnice či města bude působit na to, zda se budeme v životě cítit šťastní a spokojení.


Nemáte čas číst? Celý článek si můžete poslechnout zde:

Stáhnout audio

Vzhledem k tomu, že rok se nám přehoupnul do druhé poloviny a už nezbývá tolik času využít jeho energie, mohla by se vám hodit pomůcka, se kterou ještě můžete chytit, co se dá. Může jí dost dobře být online kurz Rok Kovového Buvola, ve kterém vám Klára řekne, co pro vás a je není v tomto roce vhodné.

A protože už jsme za tou polovinou, dáváme vám na něj víc jak 60% slevuNo není to krása dozvědět se za 150Kč, jak to letos udělat, abychom se v příštích letech měli dobře?

Zajímá vás víc o prostorových rozhraních a o tom, jak svůj domov i ostatní rozhraní můžete využít k tomu, abyste byli spokojenější, zdravější a plní energie? Prozkoumejte tedy Klářin online audiokurz Jak využít prostoru k posílení energie a imunity.

A informace o Základech učení Feng Ren Shui najdete zde. Jsou zdarma.

Autor článku

Klára Hájková

Poradkyně Feng Shui, lektorka, masérka. Pomáhá lidem najít jejich cestu za štěstím.

Kontaktní informace

Odebírejte naše novinky