Leden 2022 – měsíc a rok Tygra

Aktivní síly se vracejí. Hned ve dvou podobách.

Co nás čeká v únoru?

Prvního února vstupujeme do dvojnásobné vlády Tygra. 

Začíná Rok Vodního Tygra a současně začíná měsíc Tygra. Znamená to, že nás čekají velmi razantní, rychlé, agresivní jangové energie. 

Jaký bude rok vlády Vodního Tygra?

Energie Tygra je energie vstupu. Pokud jste se v lednu pečlivě připravili, pokud máte hotové plány – a je jedno, jestli se jedná o rodinný plán nebo podnikatelský, na nic nečekejte a dejte se do práce

Je to stejné jako ve sportu – nic nemotivuje tolik jako dobrý start a první gól. 

Pokud nabízíte službu nebo  produkt, pokud jste se rozhodli, že zhubnete, pokud se chcete naučit dobře cizí jazyk, ZAČNĚTE hned v únoru. A začněte razantně a  sebejistě. 

Každý, kdo byl alespoň jednou v divadle nebo na koncertě ví, jak vstupují na scénu herci, zpěváci a tanečníci. Rozhodně se „nešourají“ bázlivě po jevišti (pokud to tedy není ve scénáři), ale jejich vstup říká „hej, tady mě máte, jsem váš/vaše!“ A kolik silné aktivní energie přijde s nimi a rozšíří se po celém hledišti! 

Stejně bychom se měli chovat my. Pozor jen na to, že naše chování by mělo být sebejisté, nikoli však arogantní, sebestředné  a vulgární. K tomu má Tygr sklony. 

A co nás čeká v roce Vodního Tygra?

Tygr jako takový je reprezentantem elementu Dřeva.

Tentokrát je jeho partnerem element Vody

Stále jsme ve dvanáctiletí, kterému vládne element Kovu.

A takzvaná Letící hvězda roku nese náboj elementu Země.

Zpovykaný a rozdováděný Element Dřeva nespolupracuje s chladným a striktním elementem Kovu a element Země svou silou může zadusit element Vodu, případně Voda svým proudem ohladí každý ostrý kámen. 

Můžeme tedy očekávat rok plný zvratů, překvapení, škrtanců v našich plánech, rychlých výpadů, ostrých tygřích drápů a zubů nebo zoufale vlekoucích se minut či dní, případně nečinných partnerů či potomků. 

Zkrátka všechno v jednom … 

Důležité bude na nic si nehrát a žít tak, jak velí Nebesa a náš astrotyp. Vše by mělo být přirozené a opravdové.

Nic bychom neměli lámat  přes koleno a vyčerpávat se tím,  že jdeme proti svým energiím, není na místě.

Měli bychom se také poohlédnout do minulosti a zalistovat v moudrých knihách našich předků. Nepochybně budeme  překvapeni, kolik užitečných informací a rad tam najdeme. 

Tygra můžeme využít pro  detox a rozpuštění nánosů, fyzických i psychických, na které jsme si zadělali v době, kdy jsme skončili v tvrdém a nekompromisním uzavření Kovového Buvola.

Jako jarní rychlá voda a vítr vyčistí říční koryta a potůčky změní v rychlé bystřiny, měli bychom i my odstranit ze sebe a ze svého okolí všechny odpadky a zahnívající kaly (doslova i nadneseně). 

Tlející usazeniny jsou škodlivé v našem těle, v naší mysli stejně jako v prostoru. Znemožňují, obdobně jako v případě  vody, volné plynutí energie. 


A my budeme letos i v příštích jangových letech (2023 až 2025 dřevěné a ohnivé roky) energii velmi potřebovat. 

Element Vody alespoň trochu propojí striktní neústupnost Kovu s hravým Dřevem. Voda nám pomůže v komunikaci, ale na druhou stranu nás může potrápit svou schopností se bleskově rozlít tam, kde jsme roky budovali ráj. A Tygr jí v té rychlosti pomůže.

Určitě bychom se měli zajímat o oblast financí. Element Vody nám může přinést zajímavé možnosti, ale také velké ztráty. 

Země tvoří břehy potůčků a řek; Voda se Zemí nám tedy může vytvořit cestu, po které bychom se měli vydat k naplnění cílů, které na nás čekají na konci tohoto Kovového dvanáctiletí.  

Kdo bude spokojený?

Na své by si mohli přijít jedinci s převahou jangu v astrotypu. Lidé s převahou jinu by se měli vyvarovat překážek, mohou pociťovat negativní dopady agresivity a  síly, „bude to na ně příliš rychlé“.

V obou případech je ale dobré dávat pozor na přepracování. Nutné budou přestávky a  odpočinek.

Příjemný rok by mohli zažít zrozenci v roce Koně nebo Psa, do určité míry i Draka. Naopak náročnější období čeká Hady, Opice, Kozy a Vepře. 

A kdo ze slavných získal do kolébky energie Tygra :

Český herec a režisér Jiří Menzl (23.2.1938), spisovatel Michal Viewegh (31.3.1962), módní návrhářka Beáta Rajská (19.11.1962), anglická královna Alžběta II. (21.4.1926), herečka  a zpěvačka Marylin Monroe (1.6.1926), šampion v běhu na 100 m Usain Bolt (21.8.1986), kubánský revolucionář a prezident Fidel Castro (13.8.1926) a herci Tom Cruise (3.7.1962) a Leonardo DiCaprio (11.11.1974).

Podrobný rozbor energií roku 2022, predikce pro jednotlivá zvířata čínského zodiaku a mnoho dalšího naleznete v mém audiosemináři Rok 2022 – Rok Vodního Tygra.

Pokud si objednáte tento audioseminář, získáte osobní astrotyp zdarma.

Chci Rok Vodního Tygra

Autor článku

Klára Hájková

Poradkyně Feng Shui, lektorka, masérka. Pomáhá lidem najít jejich cestu za štěstím.

Kontaktní informace

Odebírejte naše novinky