Březen – měsíc Zajíce

Agresor versus distributor

Tygr všechno změnil …

Původně jsem chystala tento článek jako návod na to, jak na přípravu přicházejícího jara,  delších dní, a čím dál více hřejivých slunečních paprsků, jak si zdravě užít ukončení dvouletého uzavření a  jak se dostat do dobré fyzické i psychické kondice,

Ale letošní Vodní Tygr  moje plány překazil, přesně podle hesla, že agresivní „dřevěné“ energie Tygra dokáží sebelepší plán zcela zlikvidovat a nastolit a uvést v život vlastní představu toho, jak následující období prožijeme. 

Zajíc je empatický …

Jsem ráda, že jsme až na výjimky natolik kultivovaný národ, který se semkl a je schopný spontánně a bez nároku na jakoukoliv kompenzaci pomoci těm, kteří to v současné době nejvíce potřebují a že jsme schopni vyjádřit solidaritu s napadeným státem. Snad nás k tomu vedou i energie právě vládnoucího Zajíce, který je ochoten svou noru hájit a postavit se daleko silnějšímu zvířeti, než je on sám. 

Zatímco je Tygr agresor, Zajíc je distributor.  Ale nerozhoduje jenom on…

Zajíc dokáže radost rozdávat a raduje se, pokud se radují i ostatní. 

Jenomže vztahy jednotlivých zvířat roku a měsíců můžeme přirovnat k řízení ve firmě. Zatímco zvíře roku (letos Vodní Tygr) je jakýsi generální ředitel, zvíře měsíce je jen výkonný manažer. Když k tomu připočteme tzv. Letící hvězdu roku, máme tu dozorčí radu na celý rok. K tomu ještě  přidáme Letící hvězdu měsíce a jsme na úrovni výstupní kontroly. 

Z toho tedy vyplývá, že březnový Zajíc bude řízen Vodním Tygrem. Takže milý Zajíček bude distribuovat to, co zasela vláda únorového dvojitého Tygra (v únoru vládly energie měsíčního vládce Tygra). 

A že dvojitý Tygr na nás nevypustil nic veselého, to už si snad uvědomil celý svět. 

Naproti tomu  také existuje nebezpečí, že Zajíc roznese zášť, boj a svár dále; to asi nemusím zdůrazňovat. 

Příprava je důležitá 

Snažme se tedy být připravení na všechny možnosti. Nebude od věci mít trochu zásob, ať už se jedná o jídlo, léčivo nebo finance. A protože jsem říkala, že Zajíc je v celku milé zvířátko, které by se rozdalo, nezapomeňme prosím pomáhat těm, kteří to v současné době nejvíce potřebují.  

Na energie Zajíce bychom se měli připravit i fyzicky.

K naší přípravě na případné nepříznivé dny by ale měla být započítána i fyzická aktivita. Choďme proto ven, ideálně do přírody – jaro patří k elementu Dřeva a ten je spojen s růstem, expanzí, dřevem jako takovým. Když už to nejde do přírody, choďme alespoň ve městě pěšky. Cvičme – stačí obyčejné zdravotní cvičení; pokud máte bolesti, zajděte si za fyzioterapeutem nebo na masáž. Ale prosím snažně, hýbejme se. Stačí každý den patnáct minut cvičení, nebo dvacet-třicet minut  chůze. Naše těla jsou ve většině případech po dvou letech uzavření v dezolátním stavu. Říká se „ve zdravém těle zdravý duch“, slovy Feng Ren Shui „silný jin podporuje sílu jangu“ 

Budeme-li mít dobrou fyzičku, budeme i nepříjemné zprávy a obavy zvládat lépe. 

Zajíc nedá dopustit na svou noru. 

Nezapomeňme tedy  na to, že i naše příbytky potřebují jarní očistu. Vchodové dveře omyjme octovou vodou, která dezinfikuje, ukliďme si „kouktové“ hromádky věcí, aby mohla nová jarní energie prostorem volně proudit, vyměňme těžké  materiály za lehčí, umyjme okna,  skleněné výplně dveří a zrcadla, dostatečně větrejme. Můžeme si udělat i rituál vykuřování buď svitkem šalvěje – ideální je bílá šalvěj, ale postačí i naše šalvěj lékařská. Komu by vadil intenzivní kouř a pach, může volit aromatické oleje stejného složení, případně přidat eukalyptus, borovici, levanduli. A nezapomeňme také na čerstvé květiny. 

Zajíc pomůže najít ty správné lidi. 

Dejme si také pozor – a hlavně podnikatelé, aby element Vody, který letos spolu s Tygrem vládne, nemanipuloval Zajícem ve  prospěch někoho jiného, než nás. Zajíc je tak trochu upovídaný a tak by se mohlo stát, že sice bude šířit naše myšlenky, ale přidá k nim fotku vlastního doupěte.

Zajíc je také „Mistr kontakt“. Potřebujeme-li sehnat odbyt pro své služby nebo výrobky, březen je vhodný čas. Potřebujeme-li naopak sehnat dobrého zaměstnance nebo obchodního partnera, Zajíc nám určitě pomůže. Důležité tedy bude chodit mezi lidi a  o svých plánech a aktivitách s nimi mluvit. Ale protože současně vládnou také energie Kovového dvanáctiletí a Kov rovná se pravidla, je nutné dát naší spolupráci určité mantinely a pravidla hry. Avšak dejme pozor na sebestřednost a na to, abychom si pravidla hry všichni odsouhlasili. Vláda jednoho muže není na programu dne. 

A kdo ze slavných dostal do vínku energie Zajíce? 

V roce Zajíce se narodily sportovkyně Martina Sáblíková (25.7.1987), architektka Eva Jiřičná (3.3.1939), zpěváci  Karel Gott (14.7.1939),  Ben Christovao (8.6.1987) a Frank Sinatra (12.12.1915) , vědec Albert Einstein (14.3.1879),  a herci Angelina Jolie (4.6.1975) a Brad Pitt (18.12.1963)

Autor článku

Klára Hájková

Poradkyně Feng Shui, lektorka, masérka. Pomáhá lidem najít jejich cestu za štěstím.

Kontaktní informace

Odebírejte naše novinky