V srpnu k nám přichází Opice …

Heaven will know” – “Nebesa budou vědět.” tenhle název diskotékové prázdninovky z roku  1985 od skupiny Modern Talking  bylo to první, co mě napadlo, když jsem přemýšlela o nadcházejícím období. Následující tři měsíce se řadí k elementu Kovu.

Ve Feng Ren Shui říkáme, že element Kovu, jakkoliv se s ním setkáváme v jinovém období z hlediska ročního cyklu, je charakterizován tvrdými – jangovými energiemi , které neodpouštějí. Kov, jak již určitě víte, představuje  pravidla a interakci mezi uzavřením a otevřením. O elementu Kovu můžeme říci, že je zhmotněním Nebes v našem materiálním chápání světa.

Staří čínští mudrcové označovali Nebesa jako nejvyšší jang. Kdo dodržuje řád Nebes, tedy kdo žije podle přírodních zákonů, ten si šetří svoji životní energii – esenci. Element Kovu je současně představován jako prvek vedení. Pokud se necháme vést Kovem, respektive Nebesy, naše plány a vize dosáhnou bezpodmínečně vždy cíle, tedy naplnění.

Období Kovu zahajuje v srpnu ještě poněkud letně uvolněná Opička, avšak její energie už předznamenávají atributy přicházejícího kovového období. Opice je sice chytrá, mazaná a hravá, ale běda nám, jak při hře švindlujeme. Opice nás brzy prokoukne a švindl nám dá pěkně sežrat. Doba Opice je vhodná k tomu, abychom své plány na stávající rok podrobili revizi (pokud už jsme to neudělali v Mezidobí Země, které se uzavírá nástupem vlády Opice) a pokud zjistíme, že máme problém, Opice je správný partner k jeho  řešení. Hlavně pamatujme, že v čase Opice není dobré cokoliv odkládat

Dále bychom  měli přemýšlet nad tím, jak se zabezpečit na období chladného podzimu a zimy, ačkoliv ta se zdá být ještě velmi daleko. Letošní podzim –bude z hlediska energií podobný loňskému. Energie Kovu – pravidel a řádu bude vládnout v násobku – nesmíme zapomínat, že jsme loni vstoupili do Kovového dvanáctiletí a k tomu ještě vládne letošní Kovový Buvol, který je v mnohém podobný loňské Kovové Kryse. Takže pokud jsme  až do těchto dnů občas na něco zapoměli, něco nestihli, nebo snad nedorželi nějaké to pravidlo, pravděpodobně nám to bylo s větším či menším pochopením tolerováno,  neboť první polovina roku je podporována vzrůstajícím jangem a jednotlivá zvířata nejsou až tolik “citlivá” na detail, jako v období, které k nám právě přichází.  Pamatujme si to prosím, neboť ne vždy končí nedodržování pravidel jen ztraceným mobilem nebo zapomenutou schůzkou. 

Číňané totiž současně říkají, že Nebesa jsou nelítostná a spolu se Zemí se k nám chovají jako k desetitisícům věchtových psů. To jsme nakonec mohli vidět nedávno. Setkání energií letošního Kovového Buvola, vrcholného jangu odpovídajícího období roku, elementu Vody, v jehož gesci se Buvol nachází a negativního čísla 4 z tzv. Roční Letící hvězdy nám ukázalo svou sílu na jihu Moravy a u našich západních sousedů. 

Ačkoliv jsme uprostřed astronomického léta a měli bychom si v nadcházejícím období stále co nejvíce užívat slunečních paprsků, přichází čas, který bychom měli také věnovat svým domovům – svému prostorovému rozhraní. 

Říkali jsme si, že Feng Ren Shui rozeznává šest prostorových rozhraní. Do prvního prostorového rozhraní patří naše tělo – sídlo naší duše, životní esence a tělesných orgánů. Ke druhému prostorovému rozhraní patří mimo jiné oděv, účes, šperky, doplňky, parfém. Ke třetímu prostorovému rozhraní řadíme zázemí našeho bytu, domu, ale třeba také kanceláře. A v minulém článku jsme si objasnili, že ke čtvrtému prostorovému rozhraní patří vlastní dům jako stavba a její nejbližší okolí

Tentokrát si řekneme, že čtvrté prostorové rozhraní odpovídá základní přirozenosti člověka, resp. jeho podstatě. Čtvrté prostorové rozhraní, tedy to, kde bydlíme, pracujeme nebo podnikáme, úzce souvisí s naším osobním, pracovním nebo podnikatelským rozvojem.  Jiný energetický potenciál budeme mít k dispozici v panelové čtvrti na okraji města a jiný na hlavní třídě v centru. A týká se to našich osobních životů stejně jako firemního úspěchu. Podle toho, kde bydlíme, pracujeme nebo podnikáme, zapadáme do určité kultury nebo komunity. Lidé nás hodnotí nejen podle vzhledu, ale také v souvislosti s tím, v jakém domě bydlíme, firmu pak podle toho, na jaké adrese sídlí. 

Rovněž bychom při stavbě domu nebo jeho rekonstrukci  měli vzít v úvahu, v jaké zástavbě chceme stavět nebo opravovat. Dům by měl do svého okolí “zapadat”, aby nešel proti komunitě, respektive proti energiím daného okolí. Pokud se dům, ve kterém žijeme nebo pracujeme, dostává do energetického konfliktu se svým okolím, pocítíme to pochopitelně také my sami. Může se stát, že nebudeme spokojení sami se sebou, budeme se potýkat se zdravotními problémy a nebude se nám dařit ani profesně. 

Čtvrté rozhraní odpovídá v pojetí Feng Ren Shui Drakovi, který je patronem tzv. Gua 4. Sem patří rozvoj, zdraví a bohatství. Zkrátka velikost domu a   jeho kvalita musí odpovídat tomu, jak bohatý a kvalitní život chceme prožít. 


Nemáte čas číst? Celý článek si můžete poslechnout zde:


Vzhledem k tomu, že srpnová Opice nás nabádá, abychom byli pravdiví, nešvindlovali a případně ještě přehodnotili plány do tohoto roku, mohla by se vám hodit pomůcka. Tou může dost dobře být online kurz Rok Kovového Buvola, ve kterém vám Klára řekne, co pro vás a je není v tomto roce vhodné.

A protože už je půl roku za námi, dáváme vám na něj víc jak 60% slevuNo není to krása dozvědět se za 150Kč, jak to letos udělat, abychom se v příštích letech měli dobře?

Zajímá vás víc o prostorových rozhraních a o tom, jak svůj domov i ostatní rozhraní můžete využít k tomu, abyste byli spokojenější, zdravější a plní energie? Prozkoumejte tedy Klářin online audiokurz Jak využít prostoru k posílení energie a imunity.

A informace o Základech učení Feng Ren Shui najdete zde. Jsou zdarma.

Autor článku

Klára Hájková

Poradkyně Feng Shui, lektorka, masérka. Pomáhá lidem najít jejich cestu za štěstím.

Kontaktní informace

Odebírejte naše novinky