ÚNOR podle Feng Shui – měsíc ve znamení dřevěného Tygra

Čínský výraz pro toto období je “zhen” (čti čen) a znamená “hrom”.

Český překlad nenechá nikoho na pochybách, že se jedná o velmi silnou, aktivní energii. Je to energie odrazu, energie, která musí vystřelit stejně jako úder hromu – nebo skok šelmy – takže už víme, proč se jedná právě o měsíc Tygra.

Příchod měsíčního Dřevěného Tygra ukončí vládu zimy, ke které patří element Vody.
Energie Vody uchovaly vše, co kovové energie podzimu předešlého roku předurčily pro existenci v dalším aktivním období. Tím aktivním obdobím je právě nastupující energie Tygra a jara, tedy elementu Dřeva.

Avšak element Vody má rovněž za úkol zlikvidovat odpad, tedy to, co nebylo přísným Kovem určeno k přežití. Buď se to stává potravou pro nový život nebo to rychlé jarní tání odplaví, či odnese. Stejně jako vítr, který také náleží k elementu Dřeva, rozfouká a odvane vše uschlé a mrtvé. My bychom se měli ke svému tělu i prostoru, ve kterém žijeme, chovat stejně.

4.2. končí Mezidobí Země, ve kterém jsme se měli již připravovat na příchod jara, i když za okny ještě poletují sněhové vločky.

14.2. Masopustní neděle a následně 16.2. Masopustní úterý (letos bohužel bez vesnických trachtací a veselí) udělají už opravdu definitivní tečku za
zimou i v české kotlině. Bude následovat šest neděl křesťanského předvelikonočního půstu.

4.2. Konec Mezidobí Země

14.2. Masopustní neděle

16.2. Masopustní úterý

6 neděl křesťanského předvelikonočního půstu

Je to tedy vhodná doba pro očistu těla i ducha ať už jste vyznavači východních filozofií, křesťanství, prozápadních konzumních hodnot, nebo obyčejní bezvěrci.
Mimo to 12.2. začíná nový čínský Rok Kovového Buvola. Z pohledu zdraví je Kov spojen s plícemi a tlustým střevem. Plíce mají za úkol kromě přenosu kyslíku do krve také vylučovat oxid uhličitý z našeho organismu a tlusté střevo slouží doslova jako odpadní roura. Takže už
vám asi svítá – a dochází, že zejména jarní doba vody a větru by nám měla sloužit k tomu, abychom svůj organismus vyčistili od všeho starého, neživého, nepotřebného, kalného a
nepříliš voňavého
.

Jedině tak do sebe můžeme vstřebat nové jarní energie.
Z tohoto pohledu doporučuji – pokud to půjde, navštívit, nebo se alespoň spojit s dobrým terapeutem alternativní, ideálně čínské medicíny, který provede diagnostiku vašeho zdraví a poradí s ohledem na vaši konstituci, jaké očistné praktiky jsou pro vás ty nejlepší. Můžete s ním konzultovat i vhodné tělesné cvičení.

Pokud si netroufáte nebo nejste příznivcem nezápadních medicínských praktik, doporučuji alespoň nechat si vypracovat astrotyp, neboť také váš energetický potenciál určí, jak se k vašemu tělu i duchu chovat co nejšetrněji a s ohledem na stávající energie.
Pokud ani to není váš šálek čaje, jak říkají Angličané, doporučuji alespoň chodit často ven, na procházky do přírody, do lesa a kolem vodních toků, snížit množství, v ideálním případě vyloučit, tučná jídla a vydržet aspoň měsíc bez alkoholu. A v rámci možností se občas protáhnout a zaměřit se na správné dýchání. Vaše imunita to ocení víc než hrstě produktů renomovaných firem na léčiva.

Přestože letošní rok Kovového Buvola je spojován s energií Kovu, tedy s pravidly a řády, nese v sobě rovněž podporu energie Země. Nabízí se proto jako vhodný čas pro budování zázemí, domova, firmy, klubovny či komunity.
Budeme si tedy v příštím období také říkat o prostoru obecně i z hlediska jednotlivých prostorových rozhraní. Dozvíte se, jak budovat podle principů Feng Shui naše domovy a firmy, naše “mateřské přístavy”. Pokud však máte v úmyslu zařizovat prostor podle principů
Feng Shui, doporučuji přizvat si dobrého poradce FS a nespoléhat se jen na internetové články. Ne všechny vám opravdu dobře poradí. Nastavení prostoru podle Feng Shui je mnohem složitější a zahrnuje spoustu výpočtů a konzultaci, o kterých se v článcích o bydlení
bohužel nepíše. Rozhodující je rovněž plán vašeho bytu nebo domu a ten žádný časopis znát ani nemůže.
Zůstaňte tedy se mnou, máte se letos na co těšit.

Můžete si také zakoupit můj online seminář o tom, jaké detailní energie nám přinese Kovový Buvol. Online seminář obsahuje úvodní video, audionahrávky a prezentaci ve formátu pdf.
Neváhejte a připravte se na rok Kovového Buvola, jeho energie budou opravdu velmi silné.

Autor článku

Klára Hájková

Poradkyně Feng Shui, lektorka, masérka. Pomáhá lidem najít jejich cestu za štěstím.

Kontaktní informace

Odebírejte naše novinky