Květen – měsíc Hada

V minulém článku o měsíci Draka jsme si říkali, že Drak je jediné zvíře čínského zodiaku, které umí létat. S Drakem jsme si měli udělat výlet do naší budoucnosti. Minimálně jsme měli  doladit plány na letošek a ještě lépe popřemýšlet o našich vizích a cílech pro  příští roky.

Každá mince má dvě strany. Víc jak rok trvající epidemie ukazuje, že o mnohé radosti, ale i starosti jsme přišli, ale v ne málo oborech se  otevřely nové příležitosti a možnosti, nebo se ukázalo, že některé služby  je možné poskytovat jinak, efektivněji, s menšími výdaji a s menším výdejem vlastní energie.  A tak měsíc Draka měl být o hledání nových aktivit.

Rovněž jsme měli hodně chodit ven, do přírody, na vzduch. Ačkoli tomu počasí příliš nepřálo a zima se stále ještě  dokáže citelně připomenout, vše se už zelená, pučí, dere na svět, kvete a voní. Jarní “bujení” patří k elementu Dřeva a  nové nápady rovněž. Takže pokud jsme minulý měsíc žili v souladu s “dračími” energiemi, prošli jsme ozdravením, které nám znovuzrozená matka příroda nabízí, máme dost sil s květnovým Hadem zpracovat to, co Drak díky svému nadhledu viděl.

Had, ačkoliv již patří podle Feng Ren Shui k létu a je prvním představitelem elementu Ohně, je realisticky založený. Způsobuje to jeho kontakt s realistickou, stabilní a pevnou Zemí. Dokáže věci posoudit  a určit, který náš nápad má šanci na úspěch. Je pak na nás, abychom vše zpracovali a předali náš nový produkt červnovému Koňovi (červen – měsíc Koně), pro kterého není problém informace o našich výrobcích, nových službách nebo záměrech roznést  po světě.

Jediné, na co si musíme dát v měsíci Hada pozor, je, že Had má sklon hledat co nejdokonalejší řešení a když se mu to nedaří, může propadat depresím a dokonce alkoholismu.

S příchodem Hada začíná tzv. světlá část roku. Noci jsou krátké, denní světlo bude až do 21. června přibývat. Sluneční paprsky nabývají na síle. To by se mělo projevit i v našem interiéru.

Dostáváme se tímto k třetímu prostorovému rozhraní a tím je byt nebo pokoj, zkrátka domov,  ale také kancelář nebo prostory firmy či provozovny. Všechny tyto prostory jsou součástí naší intimity a vytváří naše bezpečné zázemí.

Určitě si mnoho z nás vzpomene, jak jsme si jako malé děti stavěli bunkry a různé úkryty ze všeho možného, co jsme našli v zahradách, na půdách a v lese  a z bezpečí těchto přístřešků jsme podnikali dobrodružné výpravy po okolí.

Obdobně se chováme i jako dospělí. Náš domov je prostor, který určuje, jací jsme. Pokud budeme nejvíce času trávit v zaplivané „čtvrté cenové skupině“, bude na nás okolí pohlížet jinak, než když bude naším domovem spořádaný a čistý byt. Naše zázemí rovněž určuje naši budoucnost a naši velikost. Domov je bezpečné prostředí, ve kterém se chystáme na vykročení ven, stejně tak se to dá říct o kanceláři, kde se připravujeme na schůzku se šéfem nebo možným budoucím zákazníkem. A to, jak se připravíme na vykročení z naší komfortní zóny určuje, zda budeme mimo tuto bezpečnou zónu úspěšní.

Jednou z možností, jak dosáhnout harmonického bydlení nebo vybavení kanceláře či firmy, je použít staré čínské učení Feng Ren Shui. Toto učení nám nabízí hned několik nápomocných metod. Není bez zajímavosti, že v jedné z těchto metod, které říkáme „Metoda pěti zvířat“, figuruje právě moudrý, tzv. „Žlutý Had“. Mezi jeho další pomocníky patří „Černá Želva“, „Zelený Drak“, „Bílý Tygr“ a „Červený Fénix“. Těchto pět zvířat nám určuje, jak máme vytvořit prostor, abychom se v něm my nebo naši zákazníci cítili dobře.  A metodu samotnou, která je mimochodem docela jednoduchá, můžeme aplikovat nejen na malé prostory, jako pokoj, ale také využít pro  byt, dům, zahradu a rovněž kancelář či prostory firmy.

Kdo by se chtěl seznámit nejen s touto metodou, ale rovněž s dalšími možnostmi, jak si nastavit prostor tak, aby mu pomáhal a udržel zdraví těla i duše, doporučuji zakoupit audioseminář Jak využít prostoru k posílení energie a imunity podle Feng Ren Shui, který vyšel na přelomu března a dubna.

Kurz je rozdělen do pěti částí s  30-45 minutovými nahrávkami,  doplněnými o prezentaci s množstvím příkladových obrázkůNa rozdíl od „živého kurzu“ výhodou audiokurzu je, že  jednotlivé pasáže můžete poslouchat opakovaně a tehdy, když máte čas.

Na kurzu se seznámíte nejen se zmiňovanou metodou, ale také s dalšími postupy při posuzování prostoru podle Feng Ren Shui, zjistíte, jak těsná vazba je mezi prostorem a jednotlivými (našimi známými) 5 elementy, dozvíte se mnohem více o všech šesti prostorových rozhraních, než je uváděno v těchto pravidelných měsíčních článcích a v neposlední řadě poznáte, jak si pomocí vhodně nastaveného prostoru poradit s nedostatkem či „přebytkem“ některého z elementů ve svém astrotypu.

V případě nejasností či otázek neváhejte a pište, mailujte, volejte, smskujte, ráda vám vaše dotazy zodpovím.

Autor článku

Klára Hájková

Poradkyně Feng Shui, lektorka, masérka. Pomáhá lidem najít jejich cestu za štěstím.

Kontaktní informace

Odebírejte naše novinky