Duben – měsíc Draka

V dubnu vzlétněte s Drakem, ať se poté nepotkáte s rakem.

A pomůže vám k tomu element D jako Dřevo, které k jaru patří.
Souznít s elementem Dřeva znamená otevřít, vyvětrat, rozpohybovat se a současně se snažit vyloučit z těla veškeré škodliviny. Tím zabráníme zacyklení energie Země a díky tomu proniknutí a usazení nemoci, třeba i rakoviny, protože nemoci včetně rakoviny nebudou mít v našem organismu možnost uhnízdit se, přežívat a růst.

Vyvětrat zatuchliny, pustit k sobě vzduch – do svého příbytku i ke svému tělu, hýbat se. To jsou hlavní aktivity na duben. Kromě toho v dubnu máme druhé Mezidobí Země v roce (první je v lednu). Měli bychom ho využít pro přípravu na letní období. To znamená doladit naše roční plány, rozmyslet, jestli naše prostory nepotřebují opravy, které lze provádět právě v létě. Prohlédnout letní šatník a zbavit se toho, do čeho už určitě nezhubneme, ani když budeme pamětliví jarního detoxu. Ale také naplánovat radosti v podobě dovolené, prázdnin, výletů a výprav na venkov a do přírody. Lockdown ani nouzový stav není nekonečný i když se nás o tom snaží vláda přesvědčit.

Ačkoliv element Dřeva může inklinovat k roztržkám a výlevům zlosti, a letošní Kovový Buvol, se svou tendencí prosazovat svoje vlastní pravidla, může ke konfliktům napomáhat, zkusme k sobě být ohleduplní a tolerantní. Současná situace není příjemná nikomu, chovejme se tedy prosím k sobě jako lidé.

Energii Dřeva také podnítíme volnějším oblečením, které nemusí být nutně zelené. Upřímně řečeno  po luzích a hájích budeme jen těžko pobíhat v „kovovém“ oblečení, tzn. v obleku s vázankou nebo na „jehlách“.

Dostáváme se tedy ke druhému prostorovému rozhraní a tím je naše oblečení, účes, doplňky, šperky, líčení, parfém, případně tetování, ale také piercing.
Řekneme si opět jen to nejdůležitější, protože povídání o všech aspektech našich oděvů by zabralo všechny články do konce tohoto roku. Kdo by se chtěl o tématu dozvědět více, doporučuji audioseminář Jak využít prostoru k posílení energie a imunity podle Feng Ren Shui, který vyjde na přelomu března a dubna.

Oblečení nás má chránit před povětrnostními vlivy a při našich aktivitách. I zde platí zažité zvyklosti v souladu s regionem a sezónou.

Oblečením vstupujeme do interakce s okolím a současně chráníme a schováváme to, co nemá být spatřeno. Oblečením světu říkáme, kým chceme být a za jaké nás má okolí považovat.
Tak jako jakýkoliv jiný prostor, oblečení, účes a doplňky musí odpovídat funkci, kterou chceme vykonávat. Takže do „Národního“ volíme ( a je to vizitka slušného člověka) jiný outfit než na chatu s přáteli. Pokud přijdeme do „Národního“ v teplákách, okolí nás může mít za burana, v lepším případě za kulisáka. Pokud půjdeme v lakýrkách na Sněžku, dostaneme
nálepku recesisty nebo se víc než pohledy z nejvyšší hory českých, moravských a slezských zemí pokocháme pohledy na ortopedické oddělení nejbližší nemocnice.

Různé oblečení nám také pomáhá oddělit naše jednotlivé denní funkce. Tatáž žena může být v kostýmku v kanceláři šéfkou právního odboru a nikdo o tom nebude pochytovat, doma se ale může změnit ve volném a pohodlném oděvu (a třeba také v zástěře) ve skvělou kuchařku a milující mámu a manželku.
Z toho vyplývá, že v současné době, kdy spousta lidí pracuje z domova, by mělo být pravidlem, že alespoň na videoporady si převlékneme čisté tričko nebo košili a raději přidáme také kalhoty či sukni pro případ, že bychom se u počítače postavili v důsledku nahmatání materiálu uloženého ve výšinách nad počítačem a ukázali šéfovi či kolegům i to, co má být raději skryto.

A pro děti by mělo dvojnásobně platit, že se ke sledování  online
školy
 vysvlečou z pyžama a posadí k pracovnímu stolu. Je naprosto nepřípustné, aby sledovaly online školu v posteli.
Sama se na své online lekce a konzultace převlékám do čistých halenek, líčím se a učešu se i když sluchátka s mikrofonem pak udělají z mého účesu vrabčí hnízdo.
Naše oblečení je velmi důležitou součástí naší image a to včetně roušky či respirátoru.

Naším „národním“ šatníkem, naší kulturou a zvyky v odívání, líčení, používání nebo spíš nepoužívání parfému, doplňky a společně se zvyky v chování , stravování, ale také osobní hygienou vystavujeme vizitku celému našemu národu v interakci se zbytkem světa. Takže až se budete opět chystat k moři či za památkami v zahraničí, do sandálů navléknete
ponožky a do batohu uložíte tři kila řízků, vzpomeňte si na to a zvažte, zda je opravdu taková výbava nutná. Protože i když nás po světě v příhodných dobách cestuje mnoho, v druhém (ale i v prvním) rozhraní se počítá každý detail.

Zde si celý článek můžete poslechnout:

Autor článku

Klára Hájková

Poradkyně Feng Shui, lektorka, masérka. Pomáhá lidem najít jejich cestu za štěstím.

Kontaktní informace

Odebírejte naše novinky