Červenec – měsíc Kozy

Je období, které nás uvádí do druhé poloviny roku. Jedná se o dobu, kdy ještě zpočátku vládnou silné, ohnivé – jangové energie, ale s postupem času se začne projevovat sklon k energiím jinovým. Stále se můžeme těšit z teplých letních dní a dlouhého denního světla. Ale jak bude zlátnout obilí na polích a květy se budou měnit v plody, bude zřejmé, že se příroda chystá na následující období Kovu, totiž podzim. A to už budou zcela jiné energie. Využijme proto maximálně potenciál zbývajícího, ve Feng Ren Shui říkáme “starého jangu”.

Doba Kozy je rovněž tzv. Mezidobí Země. Znamená to, že jak jsem již uvedla výše, příroda se chystá na změnu a my, jakožto nedílná její součást, bychom měli dělat totéž. Je to perioda v kalendáři Feng Ren Shui, kdy bychom měli nabírat síly k tomu, abychom úspěšně obstáli v nadcházejícím čase. Pokud jsme s Koněm a s předchozími znameními tvrdě zapracovali na splnění svých plánů a cílů pro letošek, máme nárok na zasloužený odpočinek. Měli bychom jet na prázdniny, na dovolenou – ven z džungle velkoměst. Nemusí to být nutně k moři, ale rozhodně na vzduch, rozhýbat se, rozchodit, prodýchat a provětrat všechny buňky našeho těla. Budeme to na podzim potřebovat.

Aktivní pohyb na čerstvém vzduchu je totiž jedna mnoha možností, jak posílit naší už tak dost věčnými uzávěrami a nucenou absencí pohybu, oslabenou imunitu. Koza se ráda druží, takže ideální je dovolená s partnerem či s rodinou. Pozor ale na to, že letošní vládnoucí zvíře je Buvol a s tím je Koza, která může být někdy až nesnesitelně umečená, v afinitě. To znamená, že energie obou zvířat čínského zodiaku jdou proti sobě. Považte, Koza je ráda s partnerem, Buvol naproti tomu rád podniká všechno sám bez ohledu na druhé. Tak si na to dejme pozor a ponechejme svému partnerovi nebo dětem prostor k realizaci vlastních nápadů a aktivit.

K tomu, aby se dovolená vydařila, není nutná jen vzájemná ohleduplnost, kompromis a přiměřená tolerance, ale také vhodné ubytování.

A tím se dostáváme ke čtvrtému prostorovému rozhraní. To nám říká, že náš život neovlivňuje jen náš vnitřek našeho bytu, rodinného domu nebo kanceláře. Mnoho také zaleží na tom, v jakém domě se náš byt nebo kancelář či provozovna nachází a jaké je jeho bezprostřední okolí.

V případě dovolené pak záleží na tom, jaký druh ubytování si zvolíme. Výběr ubytovacího zařízení má značný vliv na to, jak odpočinutí se z prázdnin či dovolené vrátíme. Můžeme se toulat jako nomádi v karavanu, můžeme si užívat soukromí vlastní chalupy. Pokud však míříme “do cizího”, věnujeme výběru ubytování dostatečnou pozornost.

Pojďme si tedy připomenout pár rad, jak si nepokazit dovolenou špatným hotelem nebo kempem.

1. Pamatujme, že nejlevnější neznamená vždy nejlepší.

2. Nezapomeňme, že ubytovací zařízení bude vymezovat náš život po dobu celé dovolené. Je rozdíl mezi kempem, hotelovým komplexem a villa domem, který máme buď úplně sami pro sebe nebo sdílíme s několika dalšími rodinami.

3. **** hotel není tedy dobrá volba pro trempa a dámička s lodním kufrem plným slušivých šatiček bude hrůzou bez sebe v hostelu pro batůžkáře, byť by byl sebevyleštěnější.

4. Nepochybně se budeme v našem ubytovacím zařízení cítit jinak a navenek budeme působit rozdílně v případně, že máme pokoj s výhledem na moře nebo horské pásmo nebo naopak do dvorku s popelnicemi.

5. Naše okolí (nejen naši přátelé, kterým se po příjezdu domů pochlubíme) nás bude posuzovat podle toho, v jakém typu ubytovacího zařízení jsme dovolenou prožili. Stejně nás mohou posuzovat domorodci ve vybrané lokalitě.

6. Je jasné, že podle typu ubytovacího zařízení a také aktivit, které chceme v dané lokalitě provozovat, volíme i náš outfit, tedy druhé prostorové rozhraní (oblečení, obutí, doplňky, šperky, sportovní vybavení a náčiní).

7. Je rovněž dobré alespoň virtuálně prozkoumat nejbližší okolí ubytovacího zařízení.

8. A nakonec není na škodu si přečíst recenze těch, kteří již mají zkušenosti s námi vybranou lokalitou a ubytováním.

Přeji vám krásnou dovolenou a hezké prázdniny!

Zde si můžete celý článek poslechnout v audio verzi:

A pokud by vás zajímalo více o Feng Shui, můžete se s ním seznámit v úvodním kurzu Základy Feng Ren Shui, který máme pro vás připraven zdarma.

Více o prostorových rozhraních – a zdaleka nejen to – najdete v kurzu Jak využít prostoru k posílení vaší energie a imunity.

Autor článku

Klára Hájková

Poradkyně Feng Shui, lektorka, masérka. Pomáhá lidem najít jejich cestu za štěstím.

Kontaktní informace

Odebírejte naše novinky