Červen – měsíc Koně

V červnu přebírá vládu Kůň. Na Koně, a zejména letošního Koně, vsaďte všechno, co máte. Tedy pokud jste v předchozích měsících postupovali podle pravidel Nebes, tedy podle pravidel Feng Ren Shui.


Ti z vás, kteří čtou moje příspěvky pravidelně, vědí, že minulý rok jsme se měli nechat vést Kovovou Krysou. Ta nám naservírovala naprosto odlišný způsob života než na jaký byla většina z nás zvyklá. Kovová Krysa nás měla nasměrovat k novým příležitostem a možnostem. Měli jsme o našich životech začít přemýšlet jinak. Naše stěžejní činnost se měla zaměřit na získávání informací bez ohledu na jejich kvalitu. Distancovat se od všech sdělovacích prostředků a tvářit se, že se nás nová situace netýká, byla tedy chyba. Měli jsme naopak vyhledávat všechny články, podcasty a videa s novými, neotřelými a nestandardními informacemi. Letošní rok Kovového Buvola zodpovídá za analýzu získaných informací. Měli bychom kromě hlavy využít také naše sedací kosti a svaly a začít přemýšlet, které informace jsou pro nás důležité, jaké ještě doplnit a které jsou z našeho pohledu brak. Měli bychom se zklidnit, přemýšlet, vymýšlet a určit cestu pro následující rok, a také ideálně pro celé dlouhé Kovové dvanáctiletí, které nás může ještě v mnohém překvapit.

Pokud jsme se tedy řídili nabízenými pravidly Feng Ren Shui, máme v současné době adekvátní informace, se kterými můžeme pracovat. Kůň disponuje z pohledu čínské filozofie nejsilnějšími jangovými energiemi. Má rád svobodu, chvíli cválá na jednu stranu a pak úplně změní směr a běží na stranu opačnou, což ho samotného stojí dost sil na cestě k cíli. Letošní Kov by ho tedy mohl vést jako žokej vede koně k cíli bez zbytečných zastávek a změn. Kůň je však také velmi upovídaný. Využijme tedy Koně k tomu, aby prezentoval naše nápady a záměry. Měli bychom si o našich plánech a cílech povídat, prezentovat je, pochlubit se jimi. Jen musíme Koně hlídat, aby o našich záměrech „neinformoval“ konkurenci. A měli bychom si pamatovat, že k uskutečňování našich cílů potřebujeme vědět PROČ a JAK, ale také KDE chceme naše vize naplňovat.

A tím se dostáváme k pokračování seriálu o prostoru.

Tentokrát si ještě řekneme něco k třetímu prostorovému rozhraní. V minulém článku jsem psala, že naše třetí prostorové rozhraní je naše bezpečná základna, na které se připravujeme k vykročení do terénu. Ta však nemusí být jen u nás doma nebo v kanceláři. Patří sem také různé druhy služeb, které využíváme pro zvyšování znalostí a dovedností, udržení dobré kondice, pěstění a zkrášlování těla (ale i mysli) a v neposlední řadě k relaxaci a setkávání s přáteli. O všech těchto provozovnách platí, že by měly nejen poskytovat kvalitní služby, ale rovněž by měly působit příjemným a přátelským dojmem. Prostředí a zařízení v takovém prostoru by mělo zajistit, že se sem budeme rádi vracet, protože se tu budeme cítit příjemně a bezpečně. Mnoho služeb, které jsem výše zmiňovala, je v současnosti poznamenáno koronavirovou pandemií. Nabízí se tedy možnost, jak v konkurenčním boji po znovuotevření uspět, například tak, že nastavíme prostor jinak – třeba právě podle principů Feng Ren Shui .

A nakonec ať už budeme zvát červnového Koně k sobě domů, do kanceláře nebo do své malé kavárničky, připravme mu dostatek slunečního světla, hodně větrejme, neskrbleme s čerstvými kvetoucími rostlinami (i jedna rozkvetlá pivoňka ve váze udělá lepší službu než pompézní suchá, ale zaprášená dekorace z posledního dne před uzavřením), udělejme ve svém prostoru „prostor“, to znamená, zbavme se všeho, o co by mohl Kůň zakopávat, nebo kde by se nemohl volně pohybovat.

Celý článek si můžete také poslechnout zde:

A jestli se o Feng Ren Shui chcete dozvědět více, Klára pro vás připravila tyto možnosti:

Základy Feng Ren Shui – seznámení se s tímto uměním a jeho základními kameny (ještě stále zdarma)

Rok Kovového Buvola – vám řekne, co nás tento rok čeká a co je a není pro nás vhodné – právě teď v červnu energie kovového Buvola vrcholí, tak je nejvyšší čas je využít

Jak využít prostoru k posílení energie a imunity podle Feng Shui – naučí vás, jak udělat drobné úpravy ve vašem bydlení či na pracovišti tak, abyste se cítili lépe a všechno líp fungovalo

Autor článku

Klára Hájková

Poradkyně Feng Shui, lektorka, masérka. Pomáhá lidem najít jejich cestu za štěstím.

Kontaktní informace

Odebírejte naše novinky