Petra Holubová – Oční jóga

Když na mě na podzim vyskakovaly posty od Romana Farna, ve kterých psala o svém kurzu Oční jóga pro jogíny i nejogíny, nervózně jsem se vrtěla.
V prosinci jsem si na očním musela přiznat, že ta malá písmenka prostě nepřečtu, a ta na mobilu často jen s námahou. A tak jsme se s panem doktorem domluvili na čtecích brýlích.
Abych byla přesnější… jsem dostala už 4 roky zpět. Byly o 0,75 dioptrie silnější než to, co jsem roky měla. Machrovala jsem a nechala jsem si je udělat silnější jen o 0,5 dioptrie. A potřebovala jsem je čím dál častěji…
Dokonce to dospělo tak daleko, že je poslední dny nosím skoro častěji než ty původní. A rozhodně z toho nejsem nadšená…
Prosincové čtecí brýle jsou navíc ještě o dioptrii silnější!
Kolem kurzu jsem obcházela, stáhla si video zdarma, váhala jsem. Nějaké oční cviky znám. Obávala jsem se, že v kurzu toho nebude o moc víc. Když jsem zjistila, že to není moc pro lidi se zvýšeným nitroočním tlakem, měla jsem rázem výmluvu.
Jenomže, mezi svátky si na oči začal stěžovat manžel. A, na rozdíl ode mě, je poslední měsíce velice disciplinovaný, co se týče cvičení. Když jsem se ho zeptala, jestli by na oči cvičil, aby se brýlím vyhnul, odpověděl, že jo.
To je slovo do pranice…!
A tak jsem kurz pořídila.
Teď jsem ho doprocházela a zůstala jsem zírat s otevřenou pusou.
Hluboká omluva Romaně – ne, fakt tam nejsou jen klasické oční cviky z letáku. Romana to bere od podlahy – od držení těla a dechu. Postupně řeší regeneraci očí, relaxační techniky, zmiňuje děrované brýle, důležitost
masáží atd. Mimo toho píše i o stravě a bylinkách (víc k tomu bude ve skupině, do které jsem se
teď přihlásila, tak netrpělivě a zvědavě čekám). Dokonce tu najdete i informace o využití barev a zvuku.

Odebírejte naše novinky